Svet-Stranek.cz
British shorthair cat * Cattery
Z VĚROVAN * CZ

STRUČNÉ SEZNÁMENÍ S PLEMENEM:British shorthair cat * Cattery

STRUČNÉ SEZNÁMENÍ S PLEMENEMPLEMENO

BSH - BRITSKÁ KRÁTKOSRSTÁ KOČKA


POVAHA

  Britská kočka má ráda svůj klid. Je to pravá anglická dáma. Má vyrovnanou a příjemnou povahu. Je chytrá, snášenlivá, přátelská, mírná a mazlivá, ne však vlezlá. Uchovává si svůj charakter a odstup, je rezervovaná. Pokud s něčím nesouhlasí a něco se jí nelíbí, je to na ni znát. Na každou změnu je ji třeba pomalu navykat, zvláště když je starší. Miluje své lidi a s oblibou je sleduje. Často ji najdete v koupelně, jak pozoruje tekoucí vodu.

  Tato mohutná kočka je méně aktivní a nedává svou přítomnost v bytě moc najevo. Je proto dokonalým bytovým mazlíčkem. Jako kotě je však velmi hravá a aktivnější. Přes den ráda spí, ale jen co zarachotí klíče s radostí vás přivítá, ať už jdete odkudkoli. Není však v její povaze dožadovat se nějak zvlášť pozornosti. Návštěvy sleduje zpovzdálí.

 Tyhle kočky se s největší pravděpodobností nebudou houpat po záclonách, jsou spokojenější na zemi a rády se pořádně proběhnou, hlavně večer. Čím jsou starší, tím více se stávají tichými a nenápadnými mazlíčky.

  Vychází velmi dobře s dětmi, předpokladem ovšem je dobrá socializace kotěte od raného věku. Snáší se dobře i s jinými zvířaty.


PÉČE

  Krátkosrstý kožíšek britské kočky vyžaduje minimální péči. Postačí ji jednou týdně vykartáčovat, častější pročesávání potřebuje jen v době línání. Koupání není nutné, ale je v případě velmi znečištěné srsti možné. Při koupání používáme šampón speciálně pro kočky a dobře ho ze srsti vymyjeme. Občas je potřeba vyčistit uši a zastřihnout drápky. Při stříhání drápků dáváme pozor na růžové lůžko, které je dobře vidět proti světlu, pokud bychom střihli do něj bylo by to pro kočku bolestivé. Pokud máte strach, přenechejte zastřihnutí drápků veterináři.

   Krmíme nejlépe kvalitní suchou stravou - granulemi s vysokým obsahem masa a samotným syrovým masem všeho druhu. Některé kočky také milují mléčné výrobky. Není třeba experimentovat, kočka má ráda své jídlo, proto je vždy krmíme tím, co jim nejvíce chutná.